Strefa Turnieju
presented by

EHF EURO 2000

IV Mistrzostwa Europy Mężczyzn w Piłce Ręcznej odbyły się w Chorwacji, w dniach od 21 do 30 stycznia 2000 roku.

Szwecja sięgnęła po mistrzostwo Europy po raz drugi z rzędu i trzeci w historii czterech turniejów.

W obecności 7.500 kibiców Szwecja pokonała w Zagrzebiu po dwóch dogrywkach Rosję 32:31.

W meczu o brązowy medal Hiszpania zatrzymała Francję, zajmując trzecie miejsce po zwycięstwie 24:23.

Najlepszym strzelcem turnieju - z 46 golami w sześciu meczach - został Ukrainiec Oleg Velykky, mimo że jego zespół zajął w zawodach ostatnie miejsce.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Francuz Jackson Richardson, którego wybrano również jako środkowego rozgrywającego do Drużyny Gwiazd.